my way
This is my way of seeing things around us.
 

Ало?!

7 Коментари:

Имам дома ист ваков телефон. Iskra, модел четрдесет и некоја. Моментално е прекриен со прашина затоа што реновирам. Се обидувам да се реновирам и себеси а директна последица од тоа е телефон прекриен со прашина (никој не ме бара затоа што сум презафатен со себе)

 

Има нешто магично во овие телефони. Мојот (овој на фотографијава) не работи :(

 

Па како ќе работи кога му се изм'кнати жиците од кај слушалката. Овие телефони се предвидени да издржат атомска експлозија. Нема шанси да е во прашање некој голем дефект. Со задоволство би ти го поправил (бесплатно;)

 

фала на понудата, ама грешиш, голем е дефектот, се зезна слушалката, не се слушаше ниту пак можеше да зборуваш. После тоа, неколку пати се отвори и затвори од разно разни (не)вистински мајстори, па успеав и да си скршам некои делчиња внатре, оти и јас изигравав сам свој мајстор, и така...сеа не работи.

 

Абе јас пента имам палено па телефонот твој зар не ќе можам да го поправам! Дискутабилно е дали вреди да се поправа, бидејќи мојот не го користам иако е во топ форма. Тонот што го дава слушалката е висок и не ми е баш пријатен. Сепак ми е приклучен и го користам како додатно звоно. Еднаш, удри гром во некоја телефонска бандера и испоцркаа скоро сите телефони од наше маало, само мојот тенк немаше гајле.

 

curry shoes
kyrie irving shoes
nike air max
supreme clothing
goyard handbags
moncler sale
balenciaga shoes
nike air max 2018
kate spade handbags
valentino shoes

 

vapormax
lebron 17 shoes
goyard handbags
nike air max 2017
supreme hoodie
kyrie 6
supreme clothing
calvin klein underwear
hermes handbags
birkin bag

  Post a Comment my way


mary

...сакам да ги гледам нештата околу нас на необичен начин...

ПОСТОВИ
Кловнови
Дожд
Одмор
ЕНЅЕРО
New York, New York...
ВИСОКАТА ПУСТИНА
Чудна тишина
Три Америки
Мјузикл
Столбови

БЛОГОВИ
Site blogovi zaedno
Ивица
Бобан
moonwatcher
Овчарот
Букаро
Лала
Dwr Budr.
Македоблог
Ania
Moby
Panta Rei
Комуникации
Загор правникот
PLAYA
domenica
sandra
streets of dublin
maalo
sash
Калина
Etna
Daydream
Злобникот
Попек

ЛИНКОВИ
Најди
Blogger
Википедија
Блогерај

E-MAIL

sivjache@yahoo.co.uk